کرونا بازار فولاد را نابود کرد

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از دولت سیزدهم انتظار داریم جهت رسیدن به نرخ واقعی در بازار فولاد طرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه اصفهان را تسریع کند.

سیدرسول خلیفه سلطانی در توضیح تاثیر کرونا و کاهش تقاضای فولاد در چین اظهار کرد: افزایش سریع آمار ابتلا به کرونا در حداقل ۸ شهر بزرگ چین موجب شده است تا در تقاضای فولاد تاثیر منفی بگذارد به گونه‌ای که گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که درکوتاه‌مدت شاهد افت نرخ فولاد باشیم.

وی گفت: سوداگران بازار فولاد در ایران، مترصد هستند تا نرخ فولاد افزایش یابد و احتمال می‌رود که شیوع واریانت دلتا بتواند به تعادل نرخ فولاد در بازار بیانجامد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از دولت سیزدهم انتظار می‌رود که به تولید ۳میلیون تن ورق در شرکت فولاد مبارکه اصفهان یاری برساند و موانع موجود برسر راه نورد گرم ۲شرکت فولاد مبارکه اصفهان پایان ببخشد چراکه این پروژه، ملی است و باید هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: درحال‌حاضر با توجه به محدودیت‌های انرژی به ۶میلیون ورق نیازمندیم که نیاز است طرح‌های تولید ورق‌های فولادی با حمایت دولت تسریع بخشیده شود تا بازار به تعادل برسد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: عرضه و تقاضا ورق‌های فولادی تخت در بازار برابر است و با توجه به سرگردانی نقدینگی، تولیدکننده و مصرف‌کننده نهایی متضرر می‌شوند و دولت چاره‌ای جز توسعه ورق‌های فولادی به ویژه طرح نورد گرم ۲ را ندارد.